4177 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercihler alınmaya başlandı. Adaylar müracaatlarını gerçekleştirmek için kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak kılavuzda yer alan bazı nitelik kodları adaların tercih işlemlerini zorlaştırmaktadır. Bunun sebebi nitelik kodlarından bazılarının tam olarak neyi ifade ettiğinin anlaşılamamasıdır. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 4177 nitelik kodudur. Peki 4177 nitelik kodu nedir? 4177 özel şartı ne demektir?

4177 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. 4177 nitelik kodu da bunlar arasında yer almaktadır. 4177 nitelik kodu adayların hangi programdan mezun olmaları gerektiğini ifade etmektedir. Kılavuzda “Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak” şeklinde yer almaktadır. Yani bu nitelik kodunun bulunmuş olduğu kadro ve pozisyonlara yukarıda vermiş olduğumuz programların bir tanesinden mezun olan kişiler başvuru yapabileceklerdir.Bu yazımızda 4177 nitelik kodu nedir, ne demektir, ne anlama gelmektedir, kimler bu kadrolara başvuru yapabilmektedir, 4177 özel şartı nedir gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.