4001 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercihler alınmaya başlandı. Adaylar müracaatlarını gerçekleştirmek için kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak kılavuzda yer alan bazı nitelik kodları adaların tercih işlemlerini zorlaştırmaktadır. Bunun sebebi nitelik kodlarından bazılarının tam olarak neyi ifade ettiğinin anlaşılamamasıdır. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 4001 nitelik kodudur. Peki 4001 nitelik kodu nedir? 4001 özel şartı ne demektir?

4001 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. 4001 nitelik kodu da bunlar arasında yer almaktadır. 4001 nitelik kodu adayların hangi programdan mezun olması gerektiğini göstermektedir. Açıklaması kılavuzda “Herhangi bir lisans programından mezun olmak. ” şeklindedir. Yani lisans mezunu olan adaylar bu kodun bulunduğu kadro ve pozisyonlara başvuru yapabilmektedirler.Bu yazımızda 4001 nitelik kodu nedir, 4001 özel şartı nedir, 4001 nitelik kodu ne anlama gelmektedir, 4001 nitelik kodu ile alım yapan kurum ve kuruluşlar hangileridir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NİTELİK KODLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nitelik kodları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nitelik kodları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.