4 Temmuz 2016 Arefe Günü Resmi Tatil Mi?

Halk arasında Şeker Bayramı olarak da bilinen Ramazan Bayramı’na artık sayılı günler kaldı. Tatil heyecanı saran, bayramda ailesini, büyüklerini ziyaret edecek olan milyonlarca kişi şimdiden planlarını yaptı, biletlerini aldı ve tatil zamanını beklemeye başladı. Ancak Ramazan Bayramı tatili hakkında halen merak edilen konular mevcut.  Daha önce Başbakan Binali Yıldırım, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışmakta olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren önemli açıklamalar yapmıştı. Binali Yıldırım Ramazan Bayramı tatili kaç gün, Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü, 4 Temmuz 2016 arefe günü tatil mi? Bankalar açık mı? PTT açık mı? Hastaneler açık mı?  Sorularına yanıt verdi. Arefe günü resmi tatil mi konumuzdan detaylara ulaşabilirsiniz.

4 Temmuz 2016 Arefe Günü Bankalar, Hastaneler, PTT Açık Mı?

11 ayın sultanı olarak adlandırılan Ramazan Bayramı tatili hakkında Bakanlar Kurulu önemli kararlar aldı. Buna göre tüm Müslüman aleminin özlemle beklediği Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacağı açıkladı. Bu karar ile 4 Temmuz 2016 Pazartesi yani arefe günü yarım gün tatil olacak. Bankalar, PTT ve hastaneler de arefe günü sabahı açık olacaklar. Ancak öğleden sonra kapalı durumda bulunacaklar. Hastaneler için tabi ki farklı bir durum söz konusu. Hastanelerin acil servisleri gerek arefe günü gerekse bayram boyunca açık durumda bulunacak.  • 6 Temmuz 2016 Pazartesi Günü Ramazan Ayı’nın Başlangıcı
  • 1 Temmuz 2016 Cuma Kadir Gecesi
  • 4 Temmuz 2016 Pazartesi Ramazan Bayramı Arefesi
  • 5 Temmuz 2016 Salı Günü Ramazan Bayramı’nın 1. Günü
  • 6 Temmuz 2016 Çarşamba Ramazan Bayramı’nın 2. Günü
  • 7 Temmuz 2016 Perşembe Ramazan Bayramı’nın 3. Günü

Halk arasında Şeker Bayramı olarak bilinen Ramazan Bayramı tatili 4 Temmuz 2016 öğleden sonra başlayacak ve 7 Temmuz Perşembe günü son bulacak. Tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı www.devlette.com ailesi olarak kutlar, küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin ellerinden öperiz.


DİĞER MEMUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, memur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan memur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.