3331 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının akabinde tercih yapmak isteyen çok sayıda aday kılavuzu incelemeye koyuldu. Ancak adaylar tercih kılavuzunda yer alan nitelik kodlarından müzdarip durumda.  Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 3331 nitelik kodu. Peki nedir bu 3331 nitelik kodu ya da başka bir tabirle 3331 özel şartı ne demektir?

3331 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Öncelikle nitelik kodunun tanımını verecek olursak: nitelik kodu, adayların tercih yapacak oldukları bölüme veya alana göre belirlenmekte olan ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kodlara denilmektedir. Kılavuzda çok sayıda nitelik kodu yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de 3331 nitelik kodudur.3331 nitelik kodu ise adayların mezun olmaları gereken bölümü ifade eden bir nitelik kodudur. 3331 nitelik kodu “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İtfaiyecilik ve Sivil Savunma önlisans programından mezun olmak.” anlamını taşımaktadır.  Yani bu nitelik kodunun yer aldığı bölümlere vermiş olduğumuz ön lisans programından mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Bu yazımızda 3331 nitelik kodu ne demektir, 3331 nitelik kodu nedir, 3331 özel şartı nedir, kimler 3331 nitelik kodu bulunan bölümleri tercih edebilir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NİTELİK KODU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nitelik kodu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nitelik kodu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.