3179 özel şart nedir, ne demektir?

ÖSYM tarafından açıklanmış olan KPSS kılavuzu içinde çok sayıda nitelik kodu ve özel koşul yer almaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları personel ve memur alırken bu nitelik kodlarını kullanmaktadırlar. Bu sayede adayın hangi niteliklere sahip olması gerektiğini belirtmektedirler. Bu özel şartlardan bir tanesi de 3179 nitelik kodudur. Peki nedir bu 3179 nitelik kodu? Ne anlama gelmektedir? Bu nitelik kodunun yer aldığı kadrolara kimler başvuru yapabilir?

3179 nitelik kodu nedir, ne anlama gelmektedir?

Kılavuzu incelediğimizde 3179 nitelik kodunun “Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.” Anlamına geldiğini görmekteyiz.Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programının amacı; hızlı değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgisayar kullanımında uzman, büro yönetimi ilkelerini ve yöntemlerini profesyonelce kullanabilen, iyi insan ilişkileri kurabilen, yazıları on parmakla ve süratle yazabilen, her türlü büro teknolojisini kullanabilen, modern protokol bilgilerine sahip, yüksek düzeyde büro elemanları, büro yöneticileri ve yönetici asistanları yetiştirmektir.

Bu nitelik kodunun bulunduğu kadrolara tercih yaparken yukarıda vermiş olduğumuz şartlara haiz olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda 3179 nitelik kodu nedir, ne demektir, ne anlama gelmektedir gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.