3173 özel şart nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani bilinen kısa adı ile KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuzu inceleyen adaylar, kılavuzda yer almakta olan çok sayıda nitelik kodunu dikkate alarak tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu sebepten hangi nitelik kodu ne anlama geliyor, kimler başvuru yapabilir araştırmaktadırlar. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 3173 nitelik kodu. Peki nedir bu 3173 nitelik kodu? 3173 nitelik kodu bulunan kadrolara kimler başvuru yapabilir?

3173 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Peki 3173 nitelik kodu nedir?3173 nitelik kodu ilgili kadroya başvuru yapacak olan adayların hangi programdan mezun olmaları gerektiğini ifade etmektedir. 3173 nitelik kodu “Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ön lisans programlarının birinden mezun olmak” şeklinde belirtilmiştir.  Yani 3173 nitelik kodunun bulunduğu kadro ve pozisyonları yukarıda saymış olduğumuz programlardan mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Bu yazımızda 3173 nitelik kodu nedir, ne demektir, 3173 nitelik kodu ile alım yapan kurumlar, 3173 özel şartı nedir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.