Artık 2023 yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Yılbaşı için çoğu kişi şimdiden tatil planı yapmaya başladı. Ufak da iş yükünden kurtularak, yeni yıla daha rahat bir şekilde girmek isteyen milyonlarca vatandaş şimdiden otelleri araştırmaya ve 31 Aralık 2023 Cumartesi gününün tatil olup olmadığını araştırmaya başladı. Yılbaşı veya Yeni Yıl bir yılın bitiminin ve yeni bir yıla başlangıcın kutlandığı kültürel bir olaydır. Yıllık takvime sahip kültürler tarafından kutlanır. Peki 31 Aralık 2023 resmi tatil mi?

31 Aralık 2023 Cumartesi Resmi Tatil Mi?

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yeni yıl büyük bir coşku ile kutlanacak. Eskiden 31 Aralık günleri yarım gün resmi tatil ilan edilmekteydi. Ancak bu uygulamadan uzun süre önce vazgeçildi. Artık 31 Aralık günü çalışan vatandaşlar tüm gün çalışmalarına devam edecekler. Bu sene 31 Aralık günü Cumartesi gününe denk geliyor. Çoğu yerde söylendiği ya da duyurulduğu gibi 31 Aralık günü yarım gün tatil ilan edilmemektedir. Bu sebepten kamu kurum ve kuruluşları açık durumda ve memurlar da çalışıyor olacaklar. Çalışanlar ise işlerine tam gün şeklinde devam edecekler.31 Aralık 2023 Yarım Gün Resmi Tatil Mi?

Yazımızda detaylı olarak belirtiğimiz gibi artık yılbaşı için yarım gün tatil uygulaması uygulanmamaktadır. Bu sebepten vatandaşlar 31 Aralık günü çalışmalarına devam edeceklerdir.

31 Aralık 2023 Bankalar Açık Mı?

Bankaların şubelerinde finansal işlemler gerçekleştirecek olan, EFT, Havale gibi işlemleri yapacak olan vatandaşlarımız 31 Aralık gününün tatil olup olmadığını yani bankaların açık olup olmadıklarını merak ediyorlar. 31 Aralık gününde kamu bankaları ve özel bankaların şubeleri açık durumda bulunacaklar. Yani tüm işlemlerinizi Cuma günü halledebilirsiniz. Hali hazırda bankaların hangi günler açık, hangi günler kapalı olduğunu bankaların çalışma saatleri konumuzdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

31 Aralık 2023 Okullar Açık Mı, Tatil Mi?

Okullar hali hazırda Cumartesi günü de eğitimlerine devam edeceklerdir. Lise, ilkokul, ortaokul, anaokulu veya üniversite düzeyindeki tüm okullar Cumartesi günü eğitimlerine ara vermeksizin devam etmektedir. Bunun dışında dershaneler, özel eğitim kurumları da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bunun dışında diğer devlet daireleri, noterler, vergi daireleri, sağlık ocakları, PTT, eczaneler, hastaneler, postane, kargolar, kuyumcular gibi kurumlar da Cumartesi günü olmasından dolayı tatil yapmayacaklar ve açık durumda olacaklardır. Bu yazımızda yılbaşı ne zaman ve 31 Aralık hangi gün, 31 Aralık resmi tatil olacak mı konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YILBAŞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yılbaşı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yılbaşı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.