3004 Özel Şart Nedir?

ÖSYM tarafından yayınlanmış olan KPSS kılavuzunda çok sayıda nitelik kodu yani özel şart bulunmaktadır. Bu nitelik kodları ilgili kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adayların hangi şartları taşımaları gerektiği veya kadro hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Ancak başvuru yapmak isteyen adaylar bu nitelik kodları hakkında detaylı bilgilere ulaşamamaktadır. 3004 Nitelik kodu da bu nitelik kodlarından bir tanesidir. Peki KPSS 3004 nitelik kodu nedir? 3004 nitelik kodu ne demektir? 3004 özel şart ne anlama gelmektedir? Hepsi haberimiz devamında detaylı olarak verilmiştir.

3004 Nitelik Kodu Nedir?

3004 nitelik kodu “Sosyal Güvenlik ön lisans programından mezun olmak” anlamını taşımaktadır. Son senelerde ön lisans programlarına diğer programlara nazaran oldukça fazla kadro sayısı verilmeye başlanmıştır. 3004 nitelik kodu ile alım yapan bölümlerin sayısı da hızla artmaktadır. Genel olarak SGK alım 3004 nitelik kodu ile alım yapıyor olsa da ilerleyen senelerde farklı kamu kuruluşlarının da 3004 kodu ile alım yapacağı kanaatindeyiz.Bu yazımızda 3004 nitelik kodu nedir, 3004 nitelik kodu ne anlama gelmektedir hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.