3003 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından tercih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak kılavuzda adayların kafasını karıştıran çok sayıda detay bulunuyor.

Bunlardan bir tanesi de nitelik kodları. Öncelikle nitelik kodu, adayların tercih yapacak oldukları bölüme göre belirlenmiş olan ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Adayların anlamını merak etmiş oldukları bu nitelik kodlarından bir tanesi de 3003 nitelik kodudur. Peki 3003 nitelik kodu nedir, ne demektir? 3003 nitelik kodu bulunan alan ve bölümlere kimler başvuru yapabilir?3003 nitelik kodu nedir, ne demektir?

3003 nitelik kodu bulunan kadrolara başvuru yapmak isteyen adayların belirli bölümlerden mezun olmaları anlamına gelmektedir. 3003 nitelik kodu ile adayların “Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan” mezun olmaları talep edilmektedir. Bu bölümlerden mezun olan kimseler ilgili nitelik kodunun bulunduğu alanlara başvuru yapabilmektedirler.

Bu yazımızda 3003 nitelik kodu nedir, 3003 nitelik kodu ne anlama gelmektedir, 3003 nitelik kodu yani özel şartı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.