Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ülke TV’de yayınlanan Akşam Baskısı programında canlı yayında 30 bin öğretmen ataması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Nabi Avcı 30 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak, öğretmen ataması sonuçları ne zaman açıklanacak, 30 bin öğretmen ataması kura çekimi ne zaman gibi merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

30 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Ülke TV’de yayımlanan programda konuşan Nabi Avcı 30 bin öğretmen atamasının 11 Şubat tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. Atamalar için branş dağılımları da 27 Ocak 2016 tarihinde açıklanacağı belirtildi. Ancak edindiğimiz bilgilere göre devlette.com olarak tahmini bir branş dağılımı hazırladık.30 bin öğretmen ataması branş dağılımına ulaşmak için tıklayın

Yapılacak olan 30 bin öğretmen atamasına dair başvurular ise 2 ila 8 şubat tarihleri arasında yapılacak.  Ataması yapılan öğretmenlere verilmesi gereken oryantasyon eğitimleri öğretmenin isteğine göre bağlı bulundukları ilde yada atandıkları ilde verilebilecek.  Oryantasyon eğitimi kapsamında meslekte 10 senesini doldurmuş deneyimli öğretmenler danışman olarak tayin edilecek. Öğretmenler farklı okul türlerinde farklı hocaların derslerine katılacaklar. Bu kapsamda en çok merak edilen konu ise maaş.  Öğretmenler atamalarının yapıldığı tarihten itibaren maaşlarını almaya başlayacaklardır. Eğitim süresi de bu atanma tarihi içerisinde olduğu için eğitim süresi boyunca da öğretmenler maaş alacaktır.

Programda ayrıca doğu illerinde yaşanan sorunlar da dile getirildi. Bu kapsamda 91 bin öğrencinin mağdur edilmemesi için gerekli çalışmaların yapıldığını, önlemlerin ve düzenlemelerin gerçekleştirildiğini belirten Nabi Avcı, sömestr tatilinde bu öğrencilere telafi eğitim verileceğini ve devamsızlıkların önem arz etmediğini belirtti.

30 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak, öğretmen ataması sonuçları ne zaman açıklanacak, 30 bin öğretmen ataması kura çekimi ne zaman  gibi konulardaki soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖĞRETMEN ATAMASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, öğretmen ataması konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan öğretmen ataması duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.