Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türk mahkemeleri, 15 Temmuz’da hain FETÖ’nün yapmış olduğu darbe girişimine ve hukuku, anayasayı ortadan kaldırmaya çalışanlara karşı hukuk ve anayasa çerçevesinde yargılamasını yapmaktadır.” dedi. Ayrıca yapmış olduğu açıklamalarda 2500 adliye çalışanı alımı ile 3500 infaz koruma memuru alımı yapılacağının da müjdesini verdi. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

2500 adliye çalışanı ve 3500 infaz koruma memuru alımı

Bin 500 hakim ve savcı alımına karar verildiğini anımsatan Gül, 24 Aralık’ta sınav yapılacağını, şu anda da yaklaşık bin 300 kişinin akademide eğitim gördüğünü ve bir an evvel Türk yargısına hizmet etmeye başlayacaklarını, 15 Eylül’de mülakatları biten 2 bin 750 hakim ve savcının sınav sonuçlarının açıklanacağını bildirdi. İlgili ilana BURADAN ulaşabilirsiniz.Hakim, savcı ihtiyacını yeterli bir şekilde karşılamış olacaklarına işaret eden Gül, önümüzdeki sene eğitim seferberliğiyle talebe bağlı kalmaksızın bütün hakim ve savcıları akademide hizmet içi eğitime tabi tutacaklarını söyledi. Gül, “Zabıt katibi itibariyle birkaç gün içerisinde ilana çıkacağımız, çalışmaları nihayete getirdiğimiz 2 bin 500 adliye çalışanı alacağız. 3 bin 500 infaz koruma personeli alacağız. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak.” dedi.

3500 infaz koruma memuru alımı ile 2500 adliye çalışanı alımı ilanı henüz yayınlanmadı. İlan yayınlandığında ilana dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bu ilanları kaçırmamak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan tüm ilanlara Adalet Bakanlığı İş Başvuru Formu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER ADALET BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adalet bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adalet bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.