Ülkemiz her sene 23 Nisan gününde büyük bir coşku ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebi ile kutlama yapmaktadır. Normalde 23 Nisan tarihinde okullar kapalı olup, memurlar da idari izinli sayılıyorlardı. .  Geçtiğimiz senelerde 23 Nisan tarihi hafta içine denk gelmekteydi. Ancak bu sene Pazartesi gününe denk geliyor. İlk iş günü ise hemen akabinde olan 24 Nisan tarihi yani Salı günü. Bu sebepten öğrenciler, memurlar ve diğer çalışanlar 24 Nisan 2023 resmi tatil mi merak ediyorlar.  Yazımızın devamında “24 Nisan tatil mi” hakkında detaylı bilgiler verdik.

24 Nisan 2023 Salı Resmi Tatil Mi?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt içinde ve yurt dışında büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Bilindiği üzere bu bayram dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk bayram olma özelliğini de taşımaktadır. Çocuklar aynı zamanda okullarda ve stadyumlarda gerçekleştirilen törenlerde bu günün anlam ve önemini her sene yeniden hatırlatıyorlar. Bu törenlerde yorulan çocuklarımız için Milli Eğitim Bakanlığı yani MEB, her sene 23 Nisan tarihini tatil ilan etmekte, öğretmenleri idari izinli saymaktaydı. Aynı şekilde memurlar ve diğer kamu çalışanları da bu tarihte tatil yapıyorlardı. Ancak bu sene resmi tatilin Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle, öğretmenler ve çalışanlar 24 Nisan Salı gününün tatil olup olmadığını, okulların açık olup olmadığını merak ediyorlar.Her sene olduğu gibi bu sene de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan 2023 tarihinde Pazar günü kutlanacak. Ancak okullar Salı günü yani 24 Nisan günü tatil olmayacak. Aynı şekilde resmi daireler yani kamu kurumları ve kuruluşlarına ait daireler de tatil olmayacak ve memurlar standart mesai saatlerinde kurumlarında olacaklar.

24 Nisan 2023 Bankalar, PTT Açık Mı?

24 Nisan 2023 Salı günü tüm kamu ve özel bankalar açık olacaklardır. Aynı şekilde PTT’de açık olacaktır. Yine noterler, eczaneler, hastaneler, sağlık ocakları, belediyeler ve diğer kurumlar açıktır.

Bu yazımızda 24 Nisan anaokullarına, ilkokullara, ortaokullara, liselere, okullara tatil mi, 24 Nisan’da okullar açık mı, 24 Nisan’da bankalar açık mı, 24 Nisan kimlere tatil, 24 Nisan memurlara tatil mi,  24 Nisan’da okul var mı, 24 Nisan resmi daireler tatil mi, 24 Nisan tatil olur mu detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Aynı zamanda bir diğer yazımız olan 23 Nisan Resmi Tatil Mi haberimize de göz gezdirmenizi öneriyoruz.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.