24 Kasım 2023 Perşembe Günü Resmi Tatil Mi?

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Ülkemizde her sene 24 Kasım tarihi, öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Her ülkede, kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre farklı tarihler öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım yani Öğretmenler Gününde çok sayıda kişinin merak ettiği bir husus daha bulunmaktadır; 24 Kasım 2023 tarihinin resmi tatil olup olmadığı. Peki 24 Kasım 2023 resmi tatil mi?

24 Kasım 2023 Okullar Açık Mı?

Ülkemizde daha önce açıklanan resmi tatil günlerinde 24 Kasım ile ilgili herhangi bir ibare bulunmamaktadır. Yani 24 Kasım 2023 Perşembe günü resmi tatil olmayacaktır. Ancak okullarda öğretmenler gününe özel çeşitli etkinlikler ve kutlamalar düzenlenmektedir. Yani ilkokul, anaokulu, lise veya üniversitelerde eğitim ve öğretim aralıksız devam edecektir. Peki 24 Kasım günü özel veya devlet kurumları açık mı?24 Kasım 2023 Bankalar Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Öğretmenler günü yazımızda da belirttiğimiz üzere resmi tatil günleri arasında yer almamaktadır. Yani tüm kamu ve özel bankalar 24 Kasım 2023 Perşembe günü standart çalışma saatlerinde faaliyetlerine devam edeceklerdir.

24 Kasım 2023 Kamu Kurumları Açık Mı?

24 Kasım gününün resmi tatil olmamasından dolayı PTT, Noterler, eczaneler, kargolar, marketler, alışveriş merkezleri veya aklınıza gelen tüm kurumlar Perşembe günü standart çalışma saatlerinde hizmet vermeye devam edecekler yani açık olacaklardır.

Bu yazımızda 24 Kasım 2023 yani Öğretmenler günü resmi tatil mi konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖĞRETMENLER GÜNÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, öğretmenler günü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan öğretmenler günü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.