Ülkemiz 31 Mart 2023 Pazar günü oldukça önemli bir seçime gitti. Ülke genelinde belirli süreler zarfında köy, mahalle, belde, ilçe ve ilin yerel hizmetlerini yerine getirmeleri adına yöneticiler seçildi. Yapılan yerel seçim sonuçları nihayetinde açıklandı. Fakat bazı illerimizde seçim sonuçlarına itirazlar yapıldı. Yapılan bu itirazların sonucunda İstanbul ilimizde seçimlerin yeniden yapılması YSK tarafından kararlaştırıldı. YSK yani Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan karar neticesinde sadece İstanbul belediye başkanlığı seçimi tekrardan gerçekleştirilecek. Yani muhtar ve ilçe belediyelerinin başkanları ile il ve ilçe meclis üyeleri seçimi tekrarlanmayacak. Yine YSK tarafından bu seçim için uygun görülen tarih ise 23 Haziran olarak belirlendi. 23 Haziran 2023 Pazar günü, İstanbul halkı tekrar eski sandıklarında, İstanbul Belediye Başkanını seçmek adına seçime gidiyor. Kuşkusuz seçim sonuçları şimdiden oldukça çok merak ediliyor. Fakat merak edilen konulardan bir tanesi de seçimin ertesi gününün yani 24 Haziran 2023 tarihinin resmi tatil olup olmadığıdır.

24 Haziran 2023 Resmi Tatil Mi?

Öncelikle 24 Haziran 2023 tarihinde sadece İstanbul ilimizde seçim yenilenecektir. Bu tarih resmi tatil değildir. Resmi tatil günlerimizin hangileri olduğuna BURADAN ulaşabilirsiniz. Fakat bazı kurum ve kuruluşlar kapalı olabilir. Bu kurum ve kuruluşları aşağıda belirttik. 24 Haziran 2023’da okulların hali hazırda kapalı olmasından dolayı bir değişiklik olmayacaktır. Diğer kurumların tatil olup olmadıklarına ise yazımız devamından ulaşabilirsiniz.24 Haziran 2023 Kamu Kurumları, Devlet Daireleri Açık Mı?

PTT, Vergi Dairesi, kütüphaneler, müzeler 24 Haziran Pazartesi günü yine standart çalışma saatleri içerisinde açık durumda olacaklardır.

24 Haziran 2023 PTT Açık Mı, Kapalı Mı?

PTT yani Postana şubeleri İstanbul ilimizde Pazartesi günü standart çalışma saatleri içinde faaliyet göstereceklerdir. Yani iş ve işlemlerinizi şubelere giderek halledebilirsiniz.

24 Haziran 2023 Bankalar Açık Mı?

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankaları ile Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank gibi özel bankaların Pazartesi günü çalışıp çalışmayacakları oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. 24 Haziran Pazartesi günü tüm şubeler, çağrı merkezi ve ATM’ler yine eski çalışma saatleri ne ise o saat aralığında çalışmaya devam edeceklerdir.

24 Haziran 2023 Hastaneler, Sağlık Ocakları Açık Mı?

Gerek özel ve kamu devlet hastaneler, gerekse aile sağlık merkezleri ve diğer sağlık kurum ve kuruluşları Pazartesi günleri açık olacaklar. Vatandaşlar polikliniklerde tedavi görebilecekler, doktorlar da çalışmalarına devam edecekler.

Bu yazımızda 24 Haziran 2023 resmi tatil mi konusunda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER RESMİ TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, resmi tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan resmi tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.