2049 özel şart nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da bilinen kısa ismi ile KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuzu detaylı olarak inceleyen adaylar tercih listelerini oluşturmaya başladılar bile. Ancak kılavuzda adaylar tarafından bilinmeyen çok sayıda nitelik kodu yer alıyor. Adaylar hangi nitelik kodu ne anlama geliyor, bu nitelik kodunu taşıyan kadrolarda ne gibi şartlar talep ediliyor merak ediyorlar. Bu nitelik kodlarından birisi de 2049 nitelik kodudur. Peki 2049 nitelik kodu nedir, ne demektir? 2049 nitelik kodu bulunan kadrolara kimler başvuru yapabilmektedir?

2049 özel şartı nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Peki 2049 nitelik kodu nedir?2049 nitelik kodu adayların hangi bölüm ve programdan mezun olmaları gerektiğini ifade etmektedir. 2049 nitelik kodu bulunan kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar “Ortaöğretim Kurumlarının İmam Hatip Alanı ve Dallarından mezun olmak.” Durumundadırlar. Yani bu kod ortaöğretim mezunlarını ve ortaöğretim mezunları için tahsis edilmiş olan kadroları ilgilendirmektedir ve adaylardan imam hatip alanı ve dallarından mezun olmalarını istemektedir.

Bu yazımızda 2049 nitelik kodu nedir, ne demektir, 2049 nitelik kodu ile alım yapan kurumlar, 2049 özel şartı nedir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.