2023 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının akabinde başvuru yapmak isteyen adaylar kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak tercih işlemlerinde adayların karşısına çok sayıda sorun çıkmaktadır.

Bunlardan bir tanesi de bazı kadro ve pozisyonların yanında olan nitelik kodlarıdır. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 2023 nitelik kodudur. Peki 2023 nitelik kodu nedir, ne anlama gelmektedir? 2023 özel şartı ne demektir?2023 nitelik kodu nedir, ne demektir?

2023 nitelik kodu adayların ilgili kadro ve pozisyonu tercih edebilmeleri için mezun olmaları gereken bölümü ifade eden bir nitelik kodudur. 2023 nitelik kodu bulunan kadro ve bölümlere tercih yapılması için adayların “Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı – Endüstriyel Elektronik Dalından” mezun olmaları gerekmektedir.

Yani adayların 2023 nitelik kodu bulunan kadroları seçebilmeleri için yukarıda vermiş olduğumuz bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Bu yazımızda 2023 nitelik kodu nedir, 2023 nitelik kodu ne anlama gelmektedir, 2023 özel şartı nedir, kimler 2023 özel şartı bulunan kadroları tercih edebilir gibi konularda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NİTELİK KODU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nitelik kodu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nitelik kodu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.