2015 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından başvuru yapacak olan adaylar başvuru işlemleri için kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak kılavuzda yer alan bazı nitelik kodları adayların kafasını karıştırmış durumda. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 2015 nitelik kodu. Peki nedir bu 2015  nitelik kodu? 2015 özel şartı ne demektir?

2015 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. 2015 nitelik kodu da bu kodlardan bir tanesidir.2015 nitelik kodu adayların hangi programdan mezun olmaları gerektiğini göstermektedir. 2015 nitelik kodu kılavuzda “Ortaöğretim Kurumlarının Büro Yönetimi Alanı ve Dalları veya Pazarlama ve Perakende Alanı – Ticaret / AB Grubu (Ticaret Lisesi) Dalından mezun olmak.” şeklinde açıklamaya sahiptir. Yani bu nitelik kodunun bulunduğu kadrolara vermiş olduğumuz programdan mezun olan kimseler başvuru yapabileceklerdir.

Bu yazımızda 2015 nitelik kodu nedir, 2015 nitelik kodu ne demektir, 2015 özel şartı nedir gibi detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.