Türkiye Diyanet Vakfı ( TDV ), bu sene vekaletle kurban kesimi programı kapsamında ülke içerisinde 182 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında da 76 ülkenin 450 bölgesinde kurban kesimi yapacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan vekaletle kurban kesim programı kapsamında 2015 Kurban Bayramı’nda 200 bin hisse kurbanın kesilerek dağıtımın yapılması hedefleniyor.  Vatandaşların vekalet vermiş oldukları kurbanlarının, dini usullere uygun bir şekilde kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.  Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV personeli tarafından gerekli görevlendirmeler yapılmış olup, çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Ayrıca yurtiçindeki merkezlerden 88’inde sığınmacı ailelere yönelik kurbanlık kesimi yapılacağı belirtildi. Peki 2015 Diyanet Vakfı Fiyatları Ne Kadar?YENİ KURBANLIK FİYATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

2015 Diyanet Vakfı Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Vekalet yoluyla kurban kesim fiyatları 2015 senesi için açıkladı. Buna göre yurtiçinde vekaletle kurban kesim fiyatları 625 TL olurken, bu fiyat yurtdışında 450 TL olarak belirlendi.  Vatandaşlar www.diyanetvakfi.org.tr adresine girerek online olarak bağış yapabilecekleri gibi, il ve ilçe müftülüklerine, cami görevlilerine, PTT şubeleri ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban kesimi programına katılarak kurbanlıklarını kestirebileceklerdir. Bunun haricinde bilgi almak ve kurban bağışında bulunmak için 0312 416 90 00 çağrı merkezi aranabilecek. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ateşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışı yapabileceklerini kaydetti.

2015 Vekaletle kurban kesimi fiyatları hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz. Tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı şimdiden mübarek olsun.


DİĞER DİYANET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, diyanet konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan diyanet duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.