Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TRT Haber’de katıldığı bir programda öğretmen atamaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Seçimden önce vaat ettikleri  47 bin öğretmen atamasını gerçekleştiremeyeceklerini  bunun yerine Ağustos ayında 37 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.  37 Bin öğretmen ataması kadro dağılımı da ihtiyaçlara göre şekillenecek. Nabi Avcı’nın diğer açıklamaları yazımızın devamında..

37 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI KADRO DAĞILIMLARI

TRT Haber’de dün gece yayınlanan Özel Röportaj programında 2015 öğretmen atamaları konusunda açıklamalarda bulunan Nabi Avcı 37 bin öğretmen ataması için Maliye’den gerekli izinlerin alındığını ve bu atamanın KPSS puanlarına göre yapılacağını dile getirdi. Nabi Avcı önümüzdeki birkaç sene içerisinde öğretmen açığını büyük ölçüde kapatma arzusunda olduklarını ve yapılacak olan 37 bin öğretmen atamasının branşlara göre dağılımların ihtiyaçlara göre yapılacağını belirtti. 37 bin öğretmen ataması branş dağılımları netleştiğinde ilk olarak www.devlette.com adresinden haberdar olabilirsiniz.EŞ DURUMU TAYİNLERİNDE YENİ DÜZENLEMEYE GİDİLDİ

Eş durumu tayini bekleyenlere güzel bir haber de Nabi Avcı’dan geldi. Nabi Avcı eş durumu tayinlerinden yararlanabilmek için 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartının kaldırıldığı müjdesini katıldığı programda verdi.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.