2001 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından başvuru yapacak olan adaylar başvuru işlemleri için kılavuzu detaylı olarak incelemeye başladılar. Ancak kılavuzda yer alan bazı nitelik kodları adayların kafasını karıştırmış durumda. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 2001 nitelik kodu. Peki nedir bu 2001 nitelik kodu? 2001 özel şartı ne demektir?

2001 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. 2001 nitelik kodu da bu kodlardan bir tanesidir. 2001 nitelik kodu adayların öğretim seviyelerini belirleyen bir nitelik kodudur.  “Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.” Şeklinde açılımı bulunmaktadır. Yani 2001 nitelik kodu olan kadrolara ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olan kimseler başvuru yapabileceklerdir.2001 nitelik kodu ile zabıta memurluğu, şoför, bekçi, hizmetli, itfaiye eri, hizmetli gibi çok sayıda kadro ve pozisyonda alımlar yapılmaktadır.

Bu yazımızda 2001 nitelik kodu nedir, ne demektir? 2001 özel şartı nedir? 2001 nitelik kodu ile alım yapan kurumlar hangileridir? Gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NİTELİK KODLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nitelik kodları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nitelik kodları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.