1 Mayıs işçi ve emekçiler bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya genelinde kutlanmakta olan birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. 1 Mayıs ilk kez 1856 senesinde Avustralya’nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri, günde sekiz saatlik iş günü için yürüyüş düzenlediler. Daha sonra da bu gösteriler zamanla arttı ve dünya çapında gelenekselleşti. İşçiler ve emekçiler 1 Mayısı büyük bir coşku ile bayram havasında kutlamaktadırlar. 1 Mayıs ayrıca ülkemizde de 1923 yılında resmi olarak kutlanmıştır. Daha önceki yazımızda 1 Mayıs Resmi Tatil Mi detaylı olarak ele almıştık. Peki 2 Mayıs 2023 Pazartesi Günü Resmi Tatil Mi?

2 Mayıs 2023 Resmi Tatil Mi?

Ülkemiz 2009 senesinde TBMM tarafından alınan bir karar doğrultusunda her sene 1 Mayıs gününü resmi tatil olarak geçirmektedir. Ancak 1 Mayıs tek gün olarak kutlanmaktadır. Yani ertesi günü olan 2 Mayıs Pazartesi günü resmi tatil olmamakla beraber; okullar, bankalar, hastaneler, PTT, kargolar ve diğer resmi ya da özel tüm kurum ve kuruluşlar yine aynı mesai saatleri içerisinde hizmetlerine devam edeceklerdir.2 Mayıs 2023 Pazartesi günü resmi tatil mi konusunda soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin İşçi Bayramı ayrıca kutlu olsun.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.