Ülkemiz genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.  Bir önceki yazımızda 19 Mayıs resmi tatil mi detaylı olarak anlatmıştık. Peki 18 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs 2023 yarım gün tatil mi?

18 Mayıs 2023 Yarım Gün Tatil Mi?

Bu sene Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Perşembe gününe denk gelmektedir. Öğrenciler ve veliler Çarşamba günü de herhangi bir tatil var mı merak ediyorlar. Ancak 18 Mayıs gününden tatil bekleyen memurlara, öğrencilere, çalışanlara ve velilere kötü bir haberimiz var. 18 Mayıs Çarşamba günü tatil değildir. Yapılan resmi açıklamaya ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya, “Resmi Gazete’de 07/09/2013 tarihinde ve 28758 sayı ile yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre sadece 19 Mayıs günü tatildir.” denildi. O nedenle 18 Mayıs tatil olmayacak. Çalışanlar mesaiye, öğrenciler ise eğitimine devam edecektir.

18 Mayıs Bankalar, Resmi Kurumlar, PTT Açık Mı?

18 Mayıs günü yapılan resmi açıklamaya göre tatil değildir. Bu sebepten dolayı kurumlar standart çalışma saatleri içerisinde yine hizmet sunacaklardır.

Bu yazımızda 18 Mayıs öğleden sonra tatil mi, 18 Mayıs ilkokullara liselere üniversitelere tatil mi, 18 Mayıs okullar tatil mi, okullar var mı, resmi tatil mi, yarım gün tatil mi gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfamızdan “19 Mayıs Resmi Tatil Mi?” öğrenebilirsiniz.


DİĞER RESMİ TATİLLER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, resmi tatiller konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan resmi tatiller duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.