16 Eylül 2016 Cuma Resmi Tatil Mi?

Bir bayram sabahı uyanmamıza, bayram coşkusunu tekrar yaşamamıza yine sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı’na sayılı zaman kala ilk müjde Başbakan Binali Yıldırım tarafından verildi. Binali Yıldırım, yapmış olduğu açıklamada Kurban Bayramı tatilinin alınan bir karar ile 9 güne çıkarıldığının ve vatandaşların uzun soluklu bir tatil yapmasının, aile büyüklerini doyasıya ziyaret etmesinin önünün açıldığını belirtti. Kurban Bayramı bu sene 12 Eylül 2016 tarihinde başlıyor ve 4 gün sonunda yani 16 Eylül 2016 Cuma günü sona eriyor.  11 Eylül 2016 Pazar günü ise Kurban Bayramı Arefesi.  Şimdi milyonlarca memur, öğretmen ve kamu çalışanı ile özel sektör çalışanları 16 Eylül Cuma gününün tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Peki 16 Eylül tatil mi?

16 Eylül 2016 Günü Bankalar, Hastaneler, PTT Açık Mı?

Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar için 15 Eylül 2016 tarihinin tam gün resmi tatil olmasına ilişkin yazıyı imzaladı. Ancak burada önemli bir husus bulunmaktadır. Buna göre, kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması şartı ile, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlara 16 Eylül 2016 Cuma günü tatil ilan edilmiştir.Yani yukarıda belirtmiş olduğumuz zorunluluklar sebebiyle çalışmaya mecbur olanlar haricindeki memurlar ve öğretmenler için 16 Eylül 2016 Cuma günü resmi tatildir. Vatandaşlar hafta sonundan başlayarak toplamda 9 günlük bir tatil sürecine girecekler ve doyasıya tatil yapma imkanı elde edecekler. Peki 15 Eylül 2016 Cuma günü hastaneler, okullar açık mı?

Okullar resmi tatil sebebiyle 16 Eylül günü kapalı olacaklardır. Öğrenciler de diğer memurlar gibi tatil yapma imkanı elde edeceklerdir. Hastanelerde çalışan memurlar da bu süreçte izinliler. Ancak hastanelerin acil servisleri, acil vakalara karşı, sürekli olarak açık durumda bulunacaklardır. Yani sağlık sebebiyle hastanelere gitmesi gereken vatandaşlar hastanelerin acil servislerinden faydalanabilmektedirler. Bir diğer merak edilen konu ise PTT veya bankaların açık olup olmayacağı. Bu süreçte PTT ve banka çalışanları da tatil yapacak olması sebebiyle, bir sonraki Pazartesi gününe kadar bu kurum ve kuruluşlar da kapalı durumda olacaktır.

Kurban Bayramı tatili 12 Eylül 2016 başlayacak ve 16 Eylül Cuma günü son bulacak. Tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı www.devlette.com ailesi olarak kutlar, küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin ellerinden öperiz.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.