Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçileri sevindirecek önemli açıklamalarda bulundu. Naci Ağbal 2016 yılı içerisinde 150 bin taşeron işçiye kadro açılacağı ve alımların gerçekleştireceğini belirtti. Taşeron işçilerle ilgili yasal düzenleme de 21 Mart tarihine kadar Meclis’e sevk edilerek görüşülecek. İşte diğer detaylar..

Maliye Bakanı Naci Ağbal, A Haber’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Et ve ekmek fiyatlarındaki artışın üzerine gideceklerini dile getiren Bakan Ağbal, taşeronlara kadro konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Bakan Ağbal, 100-150 bin kişinin kadroya alınacağını söyledi.“ARTIŞLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ”

Ümit ediyoruz ki, çift hanelere çıkmadan alacağımız tedbirlerle enflasyonda inşallah 2016 yılında aşağı yönlü bir trendi izleriz. Biz yıl sonunda tütün ve alkollü içeceklerde vergi artışı yaptık. Ben bakıyorum açıklanan rakamlara, 9.60 aylık bazda artış olmuş. Anladığım kadarıyla enflasyonu yukarı çeken sebeplerden bir tanesi bu. Bir de gıdada aylık 4.28’lik bir artış gelmiş. Bizim en fazla üzerinde durduğumuz, Sayın Tarım Bakanımız da ifade ediyor birkaç gündür, kırmızı ette, ekmekte piyasada oluşmaması gereken fiyat artışları var. Bunların üzerlerine gideceğiz. Bir süre enflasyon normal seyrin üzerinde gidecek ama sonraki aylarda hem para politikasında hem mali politikada alacağımız tedbirler, özellikle gıda ve hizmet sektöründe yapacağımız düzenlemelerle enflasyonun orta vadeli görünümü olan 5’e doğru 3 yıllık periyodda ineceğini düşünüyoruz. Biliyorsunuz, 2016 yılı enflasyon tahminimiz yüzde 7.5 . İnşallah o trendi önümüzdeki aylarda bir miktar yukarı yönlü bir gidiş olacak ama ondan sonraki aylarda tekrar aşağı doğru dönecek.

150 BİN TAŞERON İŞÇİ ALIMI

Taşeron işçilerle ilgili yasal düzenlemeyi 21 Mart’a kadar Meclis’e sevk edeceğimiz zaten var. 100 – 150 bin çalışan bu kapsamda kamuda istihdam edilmeye başlayacak.

 


DİĞER TAŞERON HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, taşeron konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan taşeron duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.