Ülkemiz 15 Temmuz günü oldukça üzücü bir olay yaşadı. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken çok sayıda kişi darbe girişimi yapmaya yeltendi. Ancak halkımızın sağduyusu ve güvenlik güçlerimizin üstün çabaları neticesinde olayın üstesinden gelmeyi başardık. Çok sayıda şehit verdiğimiz aynı zamanda oldukça ağır miktarlarda da maddi kayıp yaşadığımız 15 Temmuz gecesi kuşkusuz o günlere tanıklık etmiş her vatandaşımız tarafından asla unutulmayacaktır.

İçişleri Komisyonu da bu durumun farkında olup, 15 Temmuz günü yaşanılan kötü olayların tekrarlanmaması ve canlarını kaybeden vatandaşlarımızın anılması için 15 Temmuz gününü Demokrasi ve Özgürlükleri Anma günü ilan etti. Peki 15 Temmuz resmi tatil mi?15 Temmuz 2018 Resmi Tatil Mi?

15 Temmuz günü bu sene Pazar gününe denk gelmektedir. Pazar günü yani 15 Temmuz 2018 resmi tatildir. 15 Temmuz gününde çalışanlar idari izinli sayılacaklardır. Resmi tatil olarak belirlenen 15 Temmuz hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle haftalık izinden sayılacak. Bugüne özel törenlere düzenlenecek ve şehit aileleri ziyaret edilecek. 15 Temmuz gününün resmi tatil olmasıyla beraber yıl içerisinde çalışanların yapmış oldukları resmi tatil günü de 16’ya ulaşmış oldu.

15 Temmuz Devlet Daireleri Açık Mı?

Hali hazırda çoğu kamu dairesi 15 Temmuz günü hafta sonu olmasından dolayı zaten kapalıdır. Ancak PTT gibi bazı resmi dairelerin bazı şubeleri hafta sonu açık tutulmaktaydı. Ancak 15 Temmuz gününün resmi tatil olmasıyla beraber tüm kamu daireleri kapalı olacak ve kamu çalışanları da idari izinli sayılmış olacaklar.

15 Temmuz Bankalar Açık Mı / Çalışıyor Mu?

Bankalar resmi tatil olmasından dolayı 15 Temmuz gününde kapalı olacaklardır. Ancak bazı bankalar resmi tatil günlerinde de bazı şubelerini açık tutmaktadırlar.

15 Temmuz Kargolar Açık Mı / Kapalı Mı ?

En merak edilen konulardan bir tanesi de 15 Temmuz günde kargoların çalışıp çalışmadığıdır. Kargolar 15 Temmuz gününde posta teslimi yapmayacaklar ve şubelerini kapalı durumda tutacaklardır.

15 Temmuz resmi tatil mi hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 15 temmuz konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 15 temmuz duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.