Ülkemiz 15 Temmuz günü oldukça üzücü bir olay yaşadı. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken çok sayıda kişi darbe girişimi yapmaya yeltendi. Ancak halkımızın sağduyusu ve güvenlik güçlerimizin üstün çabaları neticesinde olayın üstesinden gelmeyi başardık. Çok sayıda şehit verdiğimiz aynı zamanda oldukça ağır miktarlarda da maddi kayıp yaşadığımız 15 Temmuz gecesi kuşkusuz o günlere tanıklık etmiş her vatandaşımız tarafından asla unutulmayacaktır.

İçişleri Komisyonu da bu durumun farkında olup, 15 Temmuz günü yaşanılan kötü olayların tekrarlanmaması ve canlarını kaybeden vatandaşlarımızın anılması için 15 Temmuz gününü Demokrasi ve Özgürlükleri Anma günü ilan etti. Peki 15 Temmuz resmi tatil mi?15 Temmuz 2023 Resmi Tatil Mi?

15 Temmuz günü bu sene Cuma gününe denk gelmektedir. Cuma günü yani 15 Temmuz 2023 resmi tatildir. 15 Temmuz gününde çalışanlar idari izinli sayılacaklardır.  Bugüne özel törenlere düzenlenecek ve şehit aileleri ziyaret edilecek. 15 Temmuz gününün resmi tatil olmasıyla beraber yıl içerisinde çalışanların yapmış oldukları resmi tatil günü de 16’ya ulaşmış oldu.

15 Temmuz Devlet Daireleri Açık Mı?

Bu sene 15 Temmuz Cuma günü hafta içine denk gelmektedir. Hali hazırda kamu daireleri belirli çalışma saatleri içerisinde normalde bu günde faaliyetlerini sürdürüyorlardı. Ancak 15 Temmuz gününün resmi tatil olmasıyla beraber PTT, vergi dairesi gibi tüm kamu daireleri kapalı olacak ve kamu çalışanları da idari izinli sayılmış olacaklar.

15 Temmuz Bankalar Açık Mı / Çalışıyor Mu?

Bankalar resmi tatil olmasından dolayı 15 Temmuz gününde kapalı olacaklardır.  İş bankası, Yapı kredi, İng bank, Finansbank, Akbank, Garanti, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Odeabank, HSBC, Denizbank gibi özel sektör bankaları ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank kamu bankaları 15 Temmuz günü kapalı durumda olacaklardır. Ancak bazı bankalar resmi tatil günlerinde de bazı şubelerini açık tutmaktadırlar.

15 Temmuz Kargolar Açık Mı / Kapalı Mı ?

En merak edilen konulardan bir tanesi de 15 Temmuz günde kargoların çalışıp çalışmadığıdır. Kargolar 15 Temmuz gününde posta teslimi yapmayacaklar ve şubelerini kapalı durumda tutacaklardır.

Bu yazımızda 15 Temmuz’da resmi tatil var mı, tatil ilan edildi mi, 15 Temmuz tatili kaç gün hakkında bilgiler sunduk.  15 Temmuz resmi tatil mi hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 15 temmuz konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 15 temmuz duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.