15 Temmuz Hatıra Parası Nasıl Alınır?

Ülkemiz 15 Temmuz günü vahim bir olay ile bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Bu günü unutmamak ve daima hatırlanması amacı ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz şehir ve gazileri anısına hatıra parası bastı. Bu sayede milli iradeye karşı yapılan hain saldırı girişimini engelleyerek, bu uğurda şehir ve gazi olanların hatırası, Darphane tarafından basılan özel paralar ile yaşatılacak.

5 bin tane basılmış olan ve nominal değeri 20 Türk Lirası olan 15 Temmuz hatıra parası, Darphane tarafından 100 TL fiyat ile satışa sunuldu. Hatıra parasının satışa çıkmasından bu yana oldukça yoğun bir talebin olduğu belirtildi.  Peki 15 Temmuz hatıra parası nereden alınacak? 15  Temmuz hatıra parası nasıl alınacak?15 Temmuz Hatıra Parası Nereden Alınır?

Hatıra parası, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden fiyatı 100 TL olarak satışa çıktı. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak internet üzerinden madeni parayı satın alabilirsiniz. Bunun için ürünü sepetinize eklemenizin ardından Satın Al butonuna basmanız yeterlidir. Hatıra parasını satın alan vatandaşlara kutuda ise şu şekilde bir not iletiliyor.

” Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmiştir. O gece, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. 15 Temmuz gecesi, hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şahadet mertebesine yükselmiş, bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır.”

15 Temmuz Hatıra Parası Satın Almak İçin TIKLAYIN


DİĞER DARPHANE HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, darphane konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan darphane duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.