Ülkemizde acil yardım talepleri ve ihbarlar çeşitli kurumlara ait telefon numaraları üzerinden yapılmaktadır. 155 – 156 – 110 – 112 – 177 gibi çok sayıda bu amaç için kurulmuş olan çağrı merkezi bulunmaktadır. Fakat acil durumlarda bu telefon numaralarını hatırlamak zor olabiliyor. Örneği bir orman yangını çıktı ve bunu acilen paylaşmanız ve yardım talebinde bulunmanız gerekecek. Bu durumda hangi numarayı arayıp yardım talep edeceğiniz o an için aklınıza gelmeyebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için 112 acil çağrı merkezi kurulmuştur. Artık hangi sorun olursa olsun acil çağrılarınızı tek bir telefon numarası üzerinden yani 112’yi arayarak gerçekleştirebiliyorsunuz. 112 acil çağrı merkezi’ne her sene milyonlarca çağrı gelmektedir. Hal böyle olunca bu çağrılara cevap verilebilmesi için de çağrı merkezi bünyesinde çok sayıda kişi istihdam edilmektedir. 112 çağrı merkezi bu kişilere ek olarak her sene yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapıyor. 112 acil çağrı merkezi tarafından yayınlanan tüm iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

112 Acil Çağrı Merkezi İş İlanları 2021

112 çağrı merkezi acil durumlarda vatandaşların ilk başvurdukları yerdir. İçişleri Bakanlığı acil çağrı merkezinde dönüşüm kapsamında tüm acil çağrı numaralarını 112’ye bağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. 112 çağrı merkezi tüm illerimizde faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Kurumun hızlı cevap verebilmesi adına bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirilmektedir. 112 telefonunu aradığınızda beklemeden karşınızda yardım çağrısında bulunabileceğiniz birisini bulmak önemlidir. Bu sebepten dolayı 112 çağrı merkezinde çok sayıda kişi istihdam edilmektedir ve bu kişilere ek yeni alımlar da gerçekleştirilmektedir.112 çağrı merkezi hangi bölümden alıyor?” merak edilmektedir. 112 acil çağrı merkezi tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içerisinde; tekniker, büro personeli, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, büro memuru, sözleşmeli personel, engelli personel, mühendis, şehir plancısı, arşiv uzmanı, VHKİ gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Peki tüm bunlara nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

112 Çağrı Merkezi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İllerimizde bulunan 112 çağrı merkezleri, İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan valilikler çatısı altında hizmet vermektedir. İçişleri Bakanlığı ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinde yeni iş ilanları yayınlayarak çağrı merkezine alımlar yapmaktadır. Yani 112 çağrı merkezi bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanları takip etmelisiniz. Bu iş ilanlarını İş Adresi adresimiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi kurumun resmi web adresi olan icisleri.gov.tr adresi üzerinden de takip edilebilir. Aşağıda iş başvuru formu sayfasına tıklayarak yayınlanmış olan açık bir iş pozisyonu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu yazımızda 112 çağrı merkezi iş ilanları, insan kaynakları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

112 Çağrı Merkezi İş Başvuru Formu İçin TIKLAYIN


DİĞER 112 ÇAĞRI MERKEZİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 112 çağrı merkezi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 112 çağrı merkezi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.