Ülkemizde yardım talep ve ihbarlar, çeşitli kurumlara ait 155-156-158-110-112-177 vb. acil yardım telefonlarına yapılmaktadır. Ancak bu acil çağrı numaralarının çok sayıda olmasından dolayı, acil durumlarda ulaşmak açısından zorluklar çekilmektedir. Kişiler hangi numarayı arayacaklarını karıştırmakta ve yanlışlıkla farklı kurumları aramaktadırlar. Bu sebepten tüm bu numaralar yapılan çalışma ile beraber 112 acil çağrı numarası altında toplandı. Artık vatandaşlar her ne durumda olursa olsun, 112 çağrı merkezi telefonunu arayarak yardım, ihbar veya şikayet talebinde bulunabilecekler. 112 çağrı merkezi faaliyetlerini gerçekleştirmek adına da personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılmaktadır. 112 çağrı merkezi tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları, açık iş pozisyonları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

112 Çağrı Merkezi İş İlanları 2020

Proje kapsamında vatandaşlar acil durumlarda; 155 Polis İmdat, 158 Sahil Güvenlik, 110 Yangın İhbar, 156 Jandarma İmdat, 177 Orman Yangın, 112 Sıhhi İmdat ve 122 AFAD yerine tek bir numaradan, 112’den yardım çağrısında bulunabilecek. 112 çağrı merkezi faaliyetlerini gerçekleştirmek adına personel alımı, işçi alımı, memur alımı ve eleman alımı gerçekleştirmektedir.112 çağrı merkezi tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; vhki (Veri hazırlama ve kontrol işletmeni), büro memuru, mühendis, teknisyen, 112 acil çağrı merkezi müdürü, tekniker, avukat, çağrı merkezi müşteri temsilcisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu ilanlara nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

112 Çağrı Merkezi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

112 çağrı merkezi tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanları hakkında iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İş ilanları henüz yayınlanmadı ve kurumun insan kaynakları gibi departmanlarına öz geçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. 112 çağrı merkezi bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda 112 çağrı merkezi iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER 112 ÇAĞRI MERKEZİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, 112 çağrı merkezi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan 112 çağrı merkezi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.