1101 Özel Şartı Nedir, Ne Anlama Gelmektedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani bilinen kısa adıyla KPSS tercih kılavuzlarının yayınlanmasının ardından başvuru yapmak isteyen adaylar kılavuzu incelemeye koyuldu. Ancak tercihlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar çok sayıda problemle karşılaşıyor. Bunlardan bir tanesi de nitelik kodları. Nitelik kodu adayların tercih yapacakları alana / bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Tercih kılavuzunda yer alan bu kodlardan bir tanesi de 1101 nitelik kodudur. Peki nedir bu 1101 nitelik kodu? 1001 nitelik kodu veya özel şartı ne anlama gelmektedir?

1101 Nitelik Kodu Nedir, Ne Demektir?

1101 nitelik kodu açıklaması “Cinsiyeti Erkek Olmak” olarak verilmiştir. Yani 1101 nitelik kodu bulunan kadro ve pozisyonlara sadece erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Başvurularınızı gerçekleştirirken nitelik kodlarına dikkat etmelisiniz. 1101 nitelik kodu da ilgili kadronun sadece erkek adaylar için olduğunu vurgulamaktadır.Bu yazımızda 1101 nitelik kodu anlamı, 1101 nitelik kodu nedir, ne anlama gelmektedir, 1101 nitelik kodu bulunan kadrolara kimler başvuru yapabilir, 1101 özel şartı nedir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.