Polis Akademisi Dairesi Başkanlığı, daha önce yapmış olduğu açıklama ile 10 bin özel harekat polisi alımı gerçekleştireceğini belirtmişti.  Özel harekat polisi olmak isteyen adaylar 10 Ekim tarihi itibariyle başvurularını, akademinin internet adresi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilecekler.

İlk açıklanan başvuru şartlarında ise bazı değişikliklere gidildi.   Polis Akademisinin internet adresi üzerinden yapılan açıklamaya göre 28 yaşından gün almamış olan, en az lise ve dengi okul mezunları arasından 10 bin özel harekat polisi alımı gerçekleştirilecek. Adayların terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla bir sürenin geçmemiş olma şartı aranıyordu. Bu madde tamamen kaldırıldı. Adaylar 10 Ekim tarihinden itibaren Polis akademisinin internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.Başvuruda bulunanlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı da yapılacak. Adaylardan istenilen belgeler, aranılan şartları başvuru tarihinde yine aynı internet adresi ve www.devlette.com üzerinden yayınlanacaktır. Detayları takip edebilmek için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz.


DİĞER POMEM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, pomem konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan pomem duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.