Doğu ve Güneydoğu illerinden ağırlıklı olmak üzere terörle mücadele son hızıyla devam ederken, bu konuda hükümetten önemli bir adım daha atılacağı haberleri yansıdı.  Edindiğimiz bilgilere göre terörle mücadelede etkin bir çalışma ortamının sağlanabilmesi için 2016 yılında 10 bin köy korucusu alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

10 Bin Köy Korucusu Alımı 2016

Terörle Mücadele ve Rehabilitasyon Eylem Planı kapsamında, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 10 bin yeni köy korucusu alımı gerçekleştirilecek. Yeni köy korucusu alımları ile beraber korucu sayısı da 60 bine ulaşmış olacak. Başbakan Davutoğlu’nun “El yapımı patlayıcıların tespiti ve imhası için gerekli teknoloji geliştirilecek” açıklamasının ayrıntıları da ortaya çıktı. ASELSAN, HAVELSAN, TÜBİTAK gibi kurum ve kuruluşlar, ‘görüntü teknolojisi’ üzerinde çalışıyor. Geliştirilecek teknoloji ve ekipmanla, bölgeden alınan her türlü görüntü, ince bir taramadan ve analiz sürecinden geçirilecek.10 Bin Köy Korucusu Alımı Başvuru Şartları Neler?

Terörle mücadele konusunda etkin rol oynaması beklenen köy korucusu alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

  1. T.C. vatandaşı olmak,
  2. Türkçe okur-yazar olmak,
  3. Askerliğini yapmış olmak,
  4. 22 yaşından küçük, 60 yaşından büyük olmamak,
  5. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  6. Bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak,
  7. Yıkıcı, bölücü ve irticai faaliyetlere karışmamış olmak,
  8. İyi huylu tanınmış bulunmak ve herkesle kavga çıkarmak, sarhoşluk gibi huysuzluklara sahip olmamak,
  9. Görev yapacağı köyde ikamet ediyor olmak,
  10. Görevini yapmasına engel olacak vücut veya akıl hastalığı veyahut vücut sakatlığı ile özürlü bulunmadığını sağlık raporu ile belgelemek.

Köy Korucusu Maaşları 2016

Hali hazırda 1050 TL ücret alan köy korucularının maaşları yapılacak olan düzenleme ile beraber iyileştirilmesi planlanıyor. Ancak şu an için köy korucusu maaşlarına yapılacak olan zam netleşmedi. Alınacak olan 10 bin köy korucusu görevlerine başladıklarında zamlı maaşlarını alacaklar.

Köy Korucusu Alımı Ne Zaman Olacak?

10 bin köy korucusu alımı tarihi henüz netleşmedi. Ancak ilan yayınladığı zaman yine bu sayfa üzerinden güncel ilana ulaşabileceksiniz. Detayları kaçırmamak için aşağıda bulunan sosyal ağlardan devlette.com’u takip etmeyi unutmayın.


DİĞER KÖY KORUCUSU ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, köy korucusu alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan köy korucusu alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.