Devlet Personel Başkanlığı tarafından uzun zamandır beklenen EKPSS kadroları nihayet bugün açıklandı. Yapılan açıklama nezdinde ilköğretim, önlisans, lisans eğitim düzeyleri olmak üzere toplamda 1950 engelli memur alımı gerçekleştirilecek. İşte detaylar..

EKPSS İLE 1950 Engelli Memur Alımı

Daha önce sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklamada 2015 Aralık ayında engelli memur alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Uzun zamandır EKPSS kadrolarını bekleyen binlerce kişiyi sevindiren haber ise nihayet bugün geldi.Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.

Bu itibarla;

  • İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinden 210,
  • Orta öğretim düzeyinde 1.549,
  • Önlisans eğitim düzeyinden 126,
  • Lisans eğitim düzeyinden 65

olmak üzere toplam 1.950 kadro adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

Adaylar başvurularını 4 ila 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı internet sitesi olan www.osym.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Engelli personel alımı yerleştirme ve kura sonuçları ise 16 Aralık 2015 tarihinde açıklanacaktır.

Bu kadrolar için hazırlanan EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde adayların hizmetine sunulmuştur.

Ortaöğretim kadroları için Tıklayınız

Önlisans karoları için Tıklayınız

Lisans kadroları için Tıklayınız

İlkokul, Ortaokul ve İlköğretim kadroları için Tıklayınız

Bu vesileyle Devlette.com olarak engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutlarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.