Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG merkezi ortak sınavları 26-27 kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşti. Öğrencilerin merakla beklediği TEOG soru ve cevapları ise bugün nihayet açıklandı. TEOG soru ve cevapları yazımızın devamında …

TEOG SORU VE CEVAPLARI 2014

MEB tarafından gerçekleştirilen TEOG ortak sınavlarında her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu.  Bu sorular değerlendirilirken yanlış cevap sayısı doğru cevapları etkilemeyecek. Her ders için 40 dakika verilen sınavda 8. sınıf öğrencilerine A-B-C-D kitapçığı olmak üzere 4 çeşit kitapçık verildi. Açıklanan rakamlara göre 970 sınav merkezinde 15.353 okulda, 93.589 salonda gerçekleştirilen TEOG ortak sınavlarına toplamda 1 milyon 287 bin 847 öğrenci katılım gösterdi.TEOG SORU VE CEVAPLARI İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

TEOG ortak sınavlarına girmeyenler 13-14 Aralık tarihlerinde yapılacak olan mazeret sınavlarına katılabilecekler. Mazeret sınavı sonuçları ise ocak ayında belli olacak. İkinci dönem ise merkezi ortak sınav, 29-30 Nisan 2015’te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015’te gerçekleştirilecek.

TEOG PUAN HESAPLAMA

Öğrencilerin merkezi ortak sınavlarda almış oldukları puanlar yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Bu puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında ise öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Bu puanlama ise 500 tam puan üzerinden yapılacak.

TEOG sınavı soru ve cevapları, TEOG puan hesaplama ya da TEOG sınavı hakkında merak ettiğiniz soruları yorum olarak dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER TEOG SINAVI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, teog sınavı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan teog sınavı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.