TEOG itiraz sonuçları nasıl öğrenilir?

TEOG; temel öğretim bittikten sonra öğrencilerin orta eğitime geçmesi adına yapılan sınavdır. TEOG sistemine göre öğrenciler 6, 7, 8. Sınıflarda ana derslerinden 6 sınava girerler ve sonucunda aldıkları puanların ağırlıklı ortalamaları ele alınır. Ortaya çıkan puana öğrencinin okul puanı eklenir ve bu sayede öğrencinin istediği lise okuması için gereken puanı elde edilir.

TEOG da diğer birçok sınav gibi bazı durumlarda yanlış hesaplamalar yapabildiği için öğrenciler sınav sonuçlarına itiraz etme hakkına sahiplerdir. MEB öğrencilere itiraz etme şansı tanımaktadır. İtirazlar verilen bir numara ile takip edilmektedir.TEOG itiraz sonuçları nereden öğrenilir?

TEOG sonucunda sınav sonucuna itiraz edilmesi halinde öğrenci için tekrardan değerlendirme süresi başlar. İtiraz etmek isteyen adayların sınav sonucunun açıklanması ile birlikte, soruların açıklandığı günden sonra 5 gün içinde itirazda bulunması gereklidir.

İtiraz süreci 0 312 497 41 41 telefon numarası ile yakından takip edilebilir. Aynı zamanda itirazınızı nasıl yapacağınıza dair bilgileri de buradan almanız mümkündür. Sınav sonucunuz için itiraz etmeniz halinde değerlendirilme için ekstra olarak bir ücret vermenize gerek yoktur.

Zamanında itiraz etmemeniz halinde sonuçlarınız yeniden değerlendirilmeye alınmaz. İtirazınız sırasında TC numaranız, adınız soy adınız ve adresiniz yoksa itirazlarınız değerlendirmeye alınmayacaktır.

İtiraz etmeniz için gerekli bilgiler E-okul sistemi üzerinden size verilmektedir, dilerseniz okullarınızdan da bilgileri alabilirsiniz. Sonuçlar telefon yolu ile öğrenilebilir ya da vereceğiniz mail, ev adresi üzerinden bilgilendirme yapılır. TEOG sınavı itiraz sonuçları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.