KPSSP120 Puan Türü Nedir?

ÖSYM yapmış olduğu açıklama ile önemli bir duyuru yayınladı. Geçtiğimiz senelerde yapılan Almanca alan sınavı bu seneden itibaren yapılmayacak. ÖSYM geçtiğimiz sene 14 bin adayın katıldığı Almanca ÖABY sınavını yapmayacağını açıkladı. Başkanlık, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça dillerine yönelik öğretmen atamalarında YDS sonuçlarının kullanılacağını belirtti.

Bu diller için kullanılacak KPSSP120 puanın hesaplanmasında ise testlerin ağırlığı aşağıdaki şekilde olacaktır.ÖABT Testi Yapılacak Olan Alanlar Hangileridir?

Türkçe,
İlköğretim Matematik,
Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
Sosyal Bilgiler,
Türk Dili ve Edebiyatı,
Tarih,
Coğrafya,
Matematik (Lise),
Fizik,
Kimya,
Biyoloji,
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,
Yabancı Dil (İngilizce),
Rehber Öğretmen,
Sınıf Öğretmenliği ve
Okul Öncesi Öğretmenliği, alanlarında yapılacaktır.

Bu yazımızda KPSSP120 puan türü nedir? KPSSP120 nedir? KPSSP120 nasıl hesaplanır? detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.