KPSS Sınav Ücreti Nereye Yatırılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları devam ediyor. Daha önceki yazımızda KPSS başvurusu nasıl yapılır detaylı olarak anlatmıştık. O yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. KPSS başvuru tarihlerine ve talep edilen ücretlere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 13-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 8 Haziran günü açıklanacak.KPSS Alan Bilgisi sınavı 27-28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 27-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran günü açıklanacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 13-23 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

KPSS SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10:00, 120 dakika (2 saat)

KPSS SINAV ÜCRETİ : 60,00 TL

DHBT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ :  10:00 , 60,00 TL

ÖABT Sınav Ücreti : 180 TL

KPSS Sınav Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır?

KPSS sınav ücreti Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden ve internet bankacılığından, Halk Bankasının tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Akbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ( KKTC hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Denizbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ( KKTC hariç) ve tüm PTT iş yerlerinden ( KKTC’den başvuracak adaylar Aspos – Gazi Magusa) yatırılabilmektedir. Ayrıca sınav yerleştirme ücretleri ÖSYM’nin internet sayfası üzerinde yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile de yatırılabilmektedir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle KPSS Ücretini Ödemek İçin TIKLAYIN


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.