Son zamanlarda neredeyse her gün peşi sıra şehit haberleri alıyoruz. Gencecik yiğitler, subaylar haince pusulara kurban gidiyorlar. Ülke sevgisi had safhada olan vatandaşlar da artık şehit vermemek için yardımda bulunmak istiyorlar. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne her gün binlerce gönüllü askerlik başvurusu yapıldığı belirtiliyor. Peki gönüllü askerlik nedir, gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Gönüllü Askerlik Nedir?

Uzun yıllardır yapılması planlanan profesyonel orduya geçiş için geçtiğimiz senelerde büyük bir adım atıldı.  Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine gönüllü askerler yani sözleşmeli er alımı yapılmaya başlandı. Sözleşmeli erler 10 sene görev yapacak ve 2 bin TL maaş alacaklar. Bekarlardan seçilen sözleşmeli erler yani gönüllü askerler ülkemizde yapılması planlanan profesyonel ordunun temellerini oluşturacaklar.  Toplamda 3 ila 10 sene arasında görev süresi olacak sözleşmeli erler, şayet 10 seneyi doldurmaları halinde ise 60 Bin TL ikramiye alabilecekler. Peki sözleşmeli er yada diğer bir adıyla gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılır?Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü askerlik başvuruları Türk Silahlı Kuvvetleri resmi web adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.Bunun için öncelikle aşağıda bulunan gönüllü askerlik başvurusu yani paralı askerlik başvurusu bağlantı adresine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan formda yer alan T.C. kimlik numarası, isim, soyisim gibi alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekiyor. Bunun gibi 8 adımlık formda bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu göndereceksiniz ve ardından sonuçları beklemeye başlayacaksınız.

Gönüllü Askerlik Başvurusu Yapmak için TIKLAYIN

Gönüllü askerlik sonuçlarını ise daha sonra yine Kara Kuvvetleri Komutanlığı web adresi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gönüllü askerlik başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.