Günümüzde iyi kötü bir çok bireyin herhangi bir sebepten dolayı yolu mahkemelere düşmüş olabilir. Fakat artık eskisi gibi bilgi almak için mahkemelerde uzunca süre sıra beklemeye gerek kalmadan, internet üzerinden sadece bir E-Devlet şifresi vasıtasıyla E-Devlet Kapısı üzerinden hakkımızda açılmış yada müdahil olduğumuz davalar hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliyoruz. Peki Adalet Bakanlığı mahkeme dava dosya sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden nasıl gerçekleştirebiliriz ?

E-DEVLET MAHKEME DOSYA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet dava dosya sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile E-Devlet kapısı üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıdan E-Devlet mahkeme sorgulama bölümüne giriş yapıyoruz. Daha sonra T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifremiz ile kimlik doğrulama yaptıktan sonra açılan sayfadan hakkımızda açılmış dava yada müdahil olduğumuz bir dava var mı kolayca öğrenebilmekteyiz.E-DEVLET DAVA DOSYA SORGULAMA için TIKLAYINIZ

Yukarıda vermiş olduğumuz E-Devlet dava dosya sorgulama hizmeti sayesine hakkımızda açılmış dava var mı öğrenebiliyor, davalı ve davacının savunma bilgilerine, atanmış avukat ve şayet davanız varsa duruşmanın yapılacağı salon ve saat gibi bilgilere kolaylıkla erişebiliyoruz.Aynı zamanda şayet gizli değilse tanıklık ve şahitlik yapan kişileri de E-Devlet mahkeme sorgulama hizmeti sayesine görebilmekteyiz.