Kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerçekleştirilen tüm hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasına olanak tanıyan E-Devlet sisteminin geliştirilebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak E-Devlet Kapısı üzerinden kredi kartı, havale ve mobil ödeme gibi yöntemler ile tahsilat yapılmasının önü açıldı. Bu konuda da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın E-Devlet Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

E-Devlet hizmetlerinin kapsamında sunulan kamu hizmetlerinin güvenliği konusunda da önemli adımlar atılıyor. Yakın zamanda E-Devlet Kapısı üzerinde önemli, radikal değişikliklerin yaşandığını görebiliriz. Öncelikle güvenlik ve mobil ödeme konularında değişikliklerin yapılabilmesi için şimdiden çalışmalara başlanmış durumda. Yaklaşık olarak 18 aylık bir süre zarfında bu çalışmaların bitirilmesini ve ödemelerin artık E-Devlet Kapısı üzerinden de alınabilmesi mümkün olacak.Çalışmalar sadece bunlarla da sınırlı değil. Buna göre kamu hizmetlerinin engelliler tarafından da erişilebilmesi için de gerekli düzenlemeler gerçekleştirilecek. Tüm çalışmalar bitirildiğinde, kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan tüm hizmetler internet ortamında kolay bir şekilde hizmetimize sunulmuş olacak. Bu sadece devlet dairelerinde uzun kuyruklar oluşmasının önüne geçilecek ve gerek personel bakımından gerekse zaman bakımından ciddi tasarruflar sağlanmış olacak.


DİĞER E-DEVLET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, e-devlet konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan e-devlet duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.