E-Devlet kapısının hayatımıza girdiği 2008 yılından bu yana gelişmesine ve yeni özellikleri bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Önceden uzun kuyruklar bekleyerek gerçekleştirebildiğimiz, sorgulayabildiğimiz bir çok işlemi artık bilgisayar başından sadece E-Devlet şifremiz ve T.C. kimlik numaranız ile gerçekleştirmek oldukça kolay bir hal aldı. E-Devlet hizmetlerine son olarak da geçtiğimiz günlerde “Askerlik Durum Belgesi Sorgulama “ olanağı eklendi. Önceden askerlik şubelerinden edinebildiğimiz bu belgeyi artık şifremizle internetten  kolaylıkla almak mümkün. Peki ama nasıl ?

E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA

Üniversiteye kayıt esnasında ya da yeni bir işe başlarken, milletvekili adaylığı sırasında ve daha bir çok işlem için askerlik durum belgesi almak gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için askerlik şubesine gitmenize de gerek yoktur. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak ) www.turkiye.gov.tr ) E-Devlet kapısına ulaşarak T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra kolaylıkla askerlik durum belgesi alabilirsiniz. Bu alacağınız çıktı barkodu sayesine damgalı, kaşeli belge gibi resmi evrak olarak geçecek olup istediğiniz kuruma iletebilirsiniz.Askerlik durum belgesi nasıl nereden alınır öğrenmek için TIKLAYIN

E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ ALMAK için TIKLAYINIZ

Askerlik durum belgesi almak ya da e-devlet hizmetlerinden faydalanmak için bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Şayet daha önce almamış iseniz ; herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında edinebilirsiniz.

NOT : Askerlik durum belgesi almak için askerlik görevinizi yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Askere gitmemiş ya da tecilli kişiler askerlik durum belgesini askerlik şubelerinden almak zorundadırlar. Aksi durumda yukarıda bağlantı sayesine sorgulama yapmaya çalışırlarsa “ Askerlik durumunuz ile ilgili bilgi almak istiyorsanız askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir. ” diye bir uyarı ile karşılaşmaktadırlar.


DİĞER ASKERLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, askerlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan askerlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.