İşletmelerin yararlanması için KOSGEB tarafından verilecek olan 50 bin TL kredi başvurusu başladı. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler KOSGEB’in internet sitesine akın ettiler. Fazla yoğunluk olmasından dolayı bazı zamanlarda KOSGEB’in internet sitesine erişilemiyor. Bu durumlarda biraz beklemenizin ardından daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Öncelikle başvurular 19 Aralık Pazartesi başladı ve 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 23:59’da son bulacak.  Peki KOSGEB kredi başvurusu nasıl ve nereye yapılacak?

50 Bin TL KOSGEB Kredi Başvurusu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından vatandaşlara sağlanan kredi için oldukça yoğun bir şekilde başvuru bekleniyor. Bunun en büyük sebebinin karşılık olarak verilmesi. 50 bin TL karşılıksız KOSGEB kredisinden yararlanmak isteyenler öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olmak durumundalar. KOSGEB kaydı nasıl yapılır bir önceki yazımızda detaylı olarak anlattık. İlgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.Daha sonra sisteme kayıt olan bireyler aşağıda vermiş olduğumuz sayfadan giriş yaparak ilgili tüm alanları doldurmak durumundalar. İlgili alanların doldurulmasının ardından da sayfanın çıktısı alınacak. Bundan sonra da almış olduğunuz çıktı ve gerekli evraklar ile KOSGEB müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Her ilimizde KOSGEB müdürlüklerinin bulunduğunu ve bunun için başka bir ile gitmenize gerek olmadığını da unutmayın.

50 Bin TL KOSGEB Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Küçük ve orta ölçekli kuruluşların kalmasında rol oynamak adına kişilere en fazla 50 bin TL tutarında kredi sağlanacak ve bu kredi faizsiz olarak verilecek.  KOSGEB  kredi vadesinin ilk 12 ayının ödemesiz ve kalanının da üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay faizsiz şekilde verileceğini açıkladı.  KOSGEB 50 bin TL kredi başvurusu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu İçin TIKLAYIN


DİĞER KOSGEB HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kosgeb konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kosgeb duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.