3163 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

ÖSYM tarafından KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının akabinde başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar kılavuzu incelemeye başladı. Ancak tercih kılavuzunda bulunan çok sayıda nitelik kodu adayların tercih yapma işlemlerini zorlaştırdı. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 3163 nitelik kodu. Peki nedir bu 3163 nitelik kodu? 3163 özel şart nedir?

3163 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Öncelikle nitelik kodu nedir, nitelik kodları ne işe yarıyor bunu açıklamak gerekmektedir. Nitelik kodları adayların tercih yapacağı alana / bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildikleri kısa kodlardır. 3163 nitelik kodu da bunlar arasında yer almaktadır.3163 nitelik kodu ilgili kadro ve pozisyona hangi adayların tercih yapabileceklerini belirtmektedir. 3163 nitelik kodunun açıklaması

“Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Tarımsal İşletmecilik, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, Tarım İşletmeciliği, İşletme Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.”

şeklindedir. Yani 3163 nitelik kodu bulunan bölümlere başvuru yapacak adayların saymış olduğumuz programların birisinden mezun olması gerekmektedir.

Bu yazımızda 3163 nitelik kodu nedir, ne demektir, 3163 özel şartı ne anlama gelmektedir gibi konularda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.