Artık 2017 yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Yılbaşı için çoğu kişi şimdiden tatil planı yapmaya başladı. Ufak da iş yükünden kurtularak, yeni yıla daha rahat bir şekilde girmek isteyen milyonlarca vatandaş şimdiden otelleri araştırmaya ve 31 Aralık 2017 Pazar gününün tatil olup olmadığını araştırmaya başladı. Peki 31 Aralık 2017 resmi tatil mi?

31 Aralık 2017 Pazar Resmi Tatil Mi?

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yeni yıl büyük bir coşku ile kutlanacak. Eskiden 31 Aralık günleri yarım gün resmi tatil ilan edilmekteydi. Ancak bu uygulamadan uzun süre önce vazgeçildi. Artık 31 Aralık günü çalışan vatandaşlar tüm gün çalışmalarına devam edecekler. Ancak bu sene diğer yılbaşı gecesi Pazar gününe denk geliyor. Bu sebepten dolayı zaten çoğu kurum ve kuruluş kapalı olacak, okullar tatil gününde olacak ve memurların çoğu çalışmıyor durumda olacak. Ancak çalışanlar ise işlerine tam gün şeklinde devam edecekler.31 Aralık 2017 Yarım Gün Resmi Tatil Mi?

Yazımızda detaylı olarak belirtiğimiz gibi artık yılbaşı için yarım gün tatil uygulaması uygulanmamaktadır. Bu sebepten vatandaşlar 31 Aralık günü çalışmalarına devam edeceklerdir.

31 Aralık 2017 Bankalar Açık Mı?

31 Aralık bu sene Pazar gününe denk gelmesinden dolayı hali hazırda bankaların şubeleri kapalıdır. Ancak bazı bankalar müşterilerinin mağdur olmaması için Pazar günleri de bazı şubelerini hizmete açmaktadır. Bu şubelere hafta sonu açık banka şubeleri yazımızdan ulaşmanız mümkündür.

31 Aralık 2017 Okullar Açık Mı, Tatil Mi?

Okullar hali hazırda Pazar günü eğitim vermemektedir. Bu sebepten dolayı yine 31 Aralık gününde de tatil yapacaklardır. Bunun dışında da dershaneler ve Pazar günü çalışmakta olan diğer eğitim kurumları çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir.

Bunun dışında diğer devlet daireleri, noterler, vergi daireleri, sağlık ocakları, PTT, eczaneler, hastaneler, postane gibi kurumlar da Pazar günü olmasından dolayı tatil yapacaklar ve açık olmayacaklardır. Bu yazımızda yılbaşı ne zaman ve 31 Aralık hangi gün konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER YILBAŞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yılbaşı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yılbaşı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.