2016 yılını geride bırakmamıza artık sayılı günler kalmış duruma. Yılbaşı için insanlar şimdiden tatil planları yapıp, rezervasyonlarını yaptırma telaşı içerisine girdiler. Bu sene yılbaşı yani 31 Aralık 2016, Cumartesi gününe denk geliyor. Bugün çalışmakta olan kişiler yılbaşı tatil mi, 31 Aralık 2016 Cumartesi resmi tatil mi merak ediyorlar. İşte yapılan resmi açıklama ve 31 Aralık tatil mi detaylar.

31 Aralık 2016 Cumartesi Resmi Tatil Mi?

Yeni yıla girmeden resmi tatil günleri açıklanmaktadır. Yani önümüzdeki sene hangi günlerde ne kadar süre tatil yapacağız belirlendi.  31 Aralık 2016 Cumartesi gününün de tatil olup olmadığı, okulların açık olup olmadığı, hastanelerin, PTT’nin, bankaların veya dershanelerin açık olup olmadığı henüz açıklanmadı.  Dünyanın her noktasında olduğu gibi ülkemizde de yılbaşı büyük gösteriler ve coşku içerisinde kutlanıyor. Yılbaşı bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Bugün çalışanlar için herhangi bir sorun olmasa da, hali hazırda Cumartesi günü zaten tatil yapan çoğu kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile özel sektör çalışanları harici bir tatil fırsatından yararlanamamış olacaklar. Ancak Cumartesi günü çalışan bireyler, Cumartesi öğleden sonra tatil yapıp yapmayacaklarını merak ediyorlar.. Çünkü ülkemizde yılbaşı tatili genel itibariyle 1.5 gün süre ile geçirilmekteydi. Yani Cumartesi öğleden sonra yarım gün tatil olması muhtemeldi. Ancak bakanlık  resmi bir açıklamada bulunmayarak ne yazık ki yarım gün dahi tatil bekleyen kişileri üzmüş oldu. Resmi açıklama olmadığı için bu tarihte çalışan bireyler işlerine devam edecekler ve tatil yapamayacaklardır.31 Aralık 2016 Cumartesi Okullar, Hastaneler, Bankalar ve PTT Açık Mı?

Hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle kamu okulları, hastaneler ve bankalar ile PTT hali hazırda zaten kapalı olacaklardır. Ancak hastanelerin acil servisleri, hafta içi veya hafta sonu dinlemeden düzenli olarak açık tutulmaktadır. Yine yılbaşı gecesi de her ihtimale karşı açık olacaklardır. Devlet okulları ise hafta sonu eğitim vermezler. Ancak hafta sonu eğitim veren özel okulların da bugün yarım gün yani öğleden sonra tatil olması planlanmaktadır.

31 Aralık 2016 Cumartesi Dershaneler Açık Mı?

Dershaneler özel eğitim kurumlarıdır. Ancak 31 Aralık günü yarım gün resmi tatil olması sebebiyle, öğleden sonra bu eğitim kurumları da eğitimlerine ara vereceklerdir. Çoğu dershane şimdiden Cumartesi gününü yarım gün değil, tam gün tatil olması kararını almıştır. Yani dershanelerin çoğu bu tarihte kapalı durumda olacaklardır. Yine de aksi durumda olan ve yarım gün de olsa eğitimine devam edecek olan dershaneler olabilir. Bunun için en doğru bilgiyi dershanenizden alabilirsiniz.

Bu yazımızda 31 Aralık Cumartesi günü yarın gün tatil mi, 31 Aralık tam gün tatil mi, 31 Aralık kimlere tatil, 31 Aralık 2016 resmi tatil mi detaylı olarak açıkladık. Ayrıca 1 Ocak 2017’nin tatil olup olmadığını öğrenmek için hemen TIKLAYIN.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.