Geçtiğimiz sene yapılan KPSS’ye lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları ile mezun olabilecek durumda bulunan adaylar girdiler.  2015 yılında yapılacak olan KPSS ise sadece A grubu, öğretmenlik ve ÖABT için yapılacaktır.

2015 ÖSYM sınav takviminde KPSS’nin 04-05 Temmuz tarihlerinde yapılacağı, ÖABT sınavının ise 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacağı duyuruldu. Bu sebepten ortaöğretim ve önlisans adayları 2015 KPSS sınavına başvuru yapamayacaklar. Bu düzeyde KPSS’ye başvuru yapmak için bekleyen adaylar 2016 senesini beklemek zorundalar.2015 KPSS SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

KPSS sonuçlarına göre açılacak kadrolara mezun olunan bölüme göre A Grubu ve Öğretmenlik atamaları yapılacaktır. Ayrıca polis olmak isteyen üniversite mezunu adaylarda 2015 KPSS ‘ye girmelidiler. B Grubu atamalar ÖSYM tarafından merkezi atama usulüne göre çift yıllarda yapılmaktadır. Yapılacak olan KPSS sınavı başvuruları mayıs ayında yapılacaktır.

1999 yılında Devlet Memurluk Sınavı (DMS) adıyla başlayan ve günümüzde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adıyla devam eden kamuya personel alım sınavına olan ilgi her geçen yıl katlanarak artmaktadır.Ekonomik krizle birlikte işsiz kalan binlerce genç çareyi artık devlet kapısında arıyor.

 


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.