İyisiyle, kötüsüyle bir seneyi daha geride bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. 2016 yılı bize çok şey kattığı gibi kuşkusuz bir o kadar da olumsuz anı bıraktı. Artık yeni bir seneye giriyoruz. Bunun doğrultusunda da kuşkusuz yepyeni bir sayfa açmak istiyoruz. 2017 yılında yepyeni başarılar doldurmak, güzel ilişkiler biriktirmek istiyoruz.  Bu sene 1 Ocak 2017 tarihi Pazar gününe denk geliyor. Peki 1 Ocak 2017 tatil olacak mı?

1 Ocak 2017 Tatil Mi?

Kuşkusuz devlet memurları gibi genel itibariyle Pazar günü tatil yapan kişiler için herhangi bir sorun yok. Bu durum biraz da şanssızlık olarak nitelendirilebilir. Çünkü hali hazırda 1 gün fazla tatil yapma imkanı yakalayamayacaklar. Ancak Pazar günleri de çalışmak zorunda olan, tatil günü haftanın diğer günlerine denk gelen vatandaşlarımız 1 Ocak 2017 gününde tam gün tatil yapma imkanı yakalayacaklar.1 Ocak 2017 Hastaneler Açık Mı?

Dini bayramlarda, resmi tatil günlerinde veya haftasonları hastanelerin poliklinikleri kapalı durumdadır. Ancak acil durumlar sebebiyle tatil günü veya gece – gündüz dinlemeden hastanelerin acil servisleri her daim açık tutulmaktadır. Yine 1 Ocak günü hastanelerin acil servislerine başvurarak muayene olabilirsiniz.

1 Ocak 2017 Dershaneler Açık Mı?

Haftasonu yoğun mesai temposuna sahip iş yerlerinden bir tanesi de dershanelerdir. Mevcut sınav sistemleri doğrultusunda, ihtiyaçları giderebilmek adına ortaya çıkan dershanecilik sistemi en çok haftasonları yani okulların tatil olduğu vakitlerde eğitimlerine devam ederler. Dershaneler özel eğitim kurumları olması sebebiyle tatil olup olmayacağı yine dershaneniz tarafından belirlenmektedir. Ancak genel itibariyle bu gün dershanelerin büyük çoğunluğu kapalı olacaktır.  Yani harici veya olağandışı bir durum bulunmadığı müddetçe dershaneniz 1 Ocak günü kapalıdır ve sizler de güzel bir tatil yapabilirsiniz.

1 Ocak 2017 resmi tatil mi, PTT açık mı, dershane açık mı, okullar açık mı, son dakika tatil haberleri gibi konularda bilgiler sunmaya çalıştık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca 31 Aralık tatil mi öğrenmek için hemen TIKLAYIN


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.